AKILLI EV

Akıllı ev nedir ?

Akıllı ev; aydınlatma, ısıtma ve elektrikli ev aletlerinin sistemler ile uzaktan izlenmesini ve yönetilmesini sağlayan internete bağlı modülleri kullanan bir konut şeklinde tanımlanır.
akıllı ev teknolojisi, ev sahiplerine güvenlik, konfor, rahatlık ve enerji verimliliği sunarak akıllı cihazların akıllı telefonlarındaki veya diğer ağ cihazlarındaki akıllı ev uygulamalarıyla kontrol edilmesini sağlar. Nesnelerin İnternetinin ( IOT ) bir parçası olan akıllı ev sistemleri ve modüller genellikle birlikte çalışır. Tüketici, kullanım verilerini ölçer, izler ve ev tercihlerine göre eylemleri otomatikleştirir. Örneğin;


Aydınlatmaların otomatik kontrol edilmesi,
Alıcıların kumanda edilmesi,
Panjurların otomatik kapanması,
Zamana bağlı ev ve bahçe aydınlatmaların, su sistemlerinin otomatik kontrolü,
Araba eve yaklaştığında garaj kapısının otomatik açılması,
Fırın, buzdolabınız, klima ve ısıtıcıların kontrol edilmesi ve enerji tüketimlerinin izlenmesi için tercih edilir.

Akıllı ev güvenlik , konfor, rahatlık ve enerji verimliliği sağlar. Bu sistemler daha önceden kurgulanmış senaryolar sayesinde otomatik yürütülür. 

Akıllı evin faydaları nelerdir?

Akıllı Ev Sistemleri, evi kontrol altına almaya, enerji tasarrufu yapmaya yardımcı olacak şekillerde kullanılır. Ev aletlerinin, ışıkların veya akıllı termostatnı ne zaman ve nasıl açılacağına ve çalışacağına karar verin ve kontrol altına alın. Modüllerden gelen bilgi ile sistemin evi en ekonomik şekilde yönetmesine izin verebilirsiniz. Bu nedenle, enerji kullanımınız hakkında daha fazla kontrole sahip olarak ve enerji tüketim alışkanlıklarınızı değiştirerek evin Enerji Verimliliğini elde edebilirsiniz.

Işıkları kapatmayı mı unuttunuz ? Ya da ütünün fişini çektiğinizden emin değil misiniz ? Akıllı ev sistemi sayesinde nerede olursanız olur, kontrol hep sizde.

Uzaktan kontrol özelliği ile ev hep kontrol altında. 

Seyahatte ya da evinizden uzakta mısınız ? Ev müdahale edecek olan unsurlardan evin korunması için sistem biri varmış gibi perdeleri  ve aydınlatmayı açıp kapatsın. Bu sayede davetsiz misafirlere evdeymiş gibi izlenim verin.

Seyahatte ya da evinizden uzakta mısınız ? Ev müdahale eden unsurlardan evin korunması için sistem kendi kendine perdelerii açıp kapatsın, aydınlatmayı açıp kapatsın. Bu sayede davetsiz misafirlere evdeymiş gibi izlenim verin.

Akıllı evler, karmaşık görevleri basitleştirmeye veya bunları tamamen otomatikleştirmeye yardımcı olur. İklimlendirme ve aydınlatma sistemleri günün saatine, dış sıcaklığa veya kişisel ruh haline göre otomatik olarak ayarlanabilir.

API DESTEKLİ MODÜLLER

Fox Akıllı Ev Sisteminde bulunan REST API  özelliği sayesinde diğer IoT cihazlar ve akıllı ev sistemlerine/platformlarına entegre edilebilir. 

FOX AKILLI Wi-Fi KONTROL SİSTEMİNİN ELEMANLARI

Neredeyse evdeki her şeyin kontrolünü size sunan ürünler FOX serimizde mevcut.

Akıllı ev,

Nerede olursanız olun, bir avuç modül ile evinizin kontrolü elinizin altında.

DETAYLARI KONTROL EDİN

Panjurlar otomatik açılsın ve kapansın. Senaryolar ile panjurların yönetimi sağlansın.

Siz evden ayrıldıktan sonra kapılar otomatik kapansın, eve dönüldüğünde otomatik açılsın.

Zamanlama özelliği ile istenilen saatlerde cihazları açın ve kapatın.

Aydınlatma, klima ve makinelerin enerji tüketimlerini izleyin.

Akıllı ev teknolojisi heyecan verici. Akıllı ev endüstrisi büyümeye devam ettikçe, bunların günlük yaşamınız üzerindeki etkisi de artacaktır.

AKILLI EV ENERJİ İZLEME

Evde ve ofiste enerji izleme sistemi, yani FOX Akıllı ev sistemi, yaşam alanlarında bulunan prizlerin arkasındaki kutuya yerleştirilen yaklaşık kibrit kutusu boyutundaki modüllerden oluşturulur. Bu modüller evinizi ve ofisinizi akıllı hale getirmenin yanı sıra prize takılı olan alıcıların enerji tüketimlerini ölçer, FOX Mobil uygulamasına gönderir. FOX Uygulaması ile enerji tüketimleri izlenebilir ve prize takılı olan cihazlar uzaktan  kontrol edilebilir.

Enerji izleme sistemi, ev sahiplerinin enerjiyi verimli  kullanmasına ve tasarruf yapmasına yardımcı olmak için ileri teknoloji ile donatılmış sistemlerdir.

ENERJİ’Yİ EN ÇOK KULLANAN CİHAZI TESPİT EDİN!

FOX Akıllı Ev Sistemi, elektrik enerjisini fazla kullanan cihazları tespit ederek yılda ortalama %25  enerji tasarrufu elde etmenize yardımcı olabilir.

Ev ve ofisiniz için akıllı ev çözümleri düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin !

E-posta: info@witteh.com