Otuz yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimi ile bu güne kadar uzanan, domestik ve endüstriyel otomasyon konusunda rekabetçi F&F firmasının geçmişini merak ediyor musunuz ?

F&F şirketi, elektronik sektöründe üretim ve servis hizmeti temelinde 1992 yılında POLONYA’da kurulmuştur.
Firma kurucularının bir önceki çalışmalarındaki ( 1978 – Teknik ve Mühendislik Hizmeti ) pazarlama ve teknik deneyimleri, domestik ve endüstriyel uygulamalar için çok çeşitli elektronik cihazlar sunan bir imalat kurmasını sağlamıştır. F&F’nin Araştırma ve Geliştirme departmanının üniversite ve müşterilerle işbirliği içinde çalışması, programlanabilir kontrolörler, endüstriyel modüller, PLC MAX akıllı ev sistemi F&Home gibi yüksek teknolojik cihazların oluşturulmasına, geliştirilmesine ve sunulmasına olanak sağlamıştır.

Günümüzde, F&F markası Polonya’da çok bilinen ve tercih edilen markadır. Aynı zamanda şirket ürünlerini Polonya ve Belarus da bulunan fabrikalarından üreterek, Rusya, Ukrayna, Belarus, Litvanya, Letonya, Slovakya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Almanya, Portekiz, İspanya, TÜRKİYE, Fransa, İrlanda, İsveç, Norveç, Finlandiya, Şili ve ABD’deki müşterilerine ulaştırmaktadır.

F&F TÜRKİYE’DE

F&F, Türkiye’de AR-GE, Mühendislik, Teknik Servis ve Ürün Tedariği konusunda müşterilere cevap vermektedir. Ürünler, bir çok markada gözlemlenen tedarik sorunlarının yaşanmaması için Çorlu stoklarındadır.

1992

Başlangıç

1996

İlk üretim fabrikasının yapılması.

2000

Otomatik yüzey montaj teknolojisine geçiş

2008

F&Home sistemi başladı

2011

Yeni bir ofisin açılışı.

2012

F&Home RADYO sistemi başladı

2013

PROXI sistemi başladı

2014

Yeni üretim binası açıldı

2017

MeternetPRO veri toplama sistemi başladı.

2021

FOX WiFi Kontrol sistemi başladı.