Genel

Silolarda Online Seviye İzleme

Silo seviye izleme

Silo Seviye İzleme

MeternetPRO veri toplama yazılımı envanter yönetiminizi iyileştiriyor.

Geleneksel olarak silolarda seviye izleme kontrol odasında bulunan PLC’ye seviye verilerinin iletilmesiyle yapılıyor. Birden fazla siloda seviye izlemek oldukça güçleşiyor ve silo seviyesi arttıkça PLC ek modülleri artıyor.

Teknolojinin daha fazla ilerlemesi aynı zamanda kullanılabilirlik açısından HART ve Modbus haberleşme protokollerinin izleme uygulamalarında daha fazla kullanılması ile birlikte cihazlardan alınan çoklu veriler ile grafik ara yüzlerine sahip gerçek zamanlı izleme sistemleri yaygınlaştı.Ek veriler ve otomatik uyarılar ile birlikte artan maliyetler sonrası gerçek zamanlı değer takibi önemli bir konu haline geldi.

MeternetPRO veri toplama sistemi, siloların doldurulmasının ve boşaltılmasının izlenmesini sağlar.

Veriler güvenilir ve eş zamanlıdır.Malzeme yönetiminden sorumlu satın alma personeli için süreci iyileştirir. Finansal raporlama için 3.parti ERP çözümleri ile tam entegre sistem envanter değerlendirmesinde son derece kullanış. Silo izleme ve takip sistemi sayesinde gelecek dönemlere yönelik tahminlerde bulunabilirsiniz.

Telefonda, Tablette veya Bilgisayarda Silo Seviyesi İzleme

Silo seviyelerinin yönetimi herhangi bir zamanda uzaktan izlenebilir olduğunda, tesisler, sınırlı sayıda çalışan ile gerekli verimlilik düzeyi korunabilir.

Çalışmalar ister uzaktan ister fabrikada yapılsın, envanteri etkin bir şekilde yönetmek zordur. En kötü senaryoda, silolar boşalabilir, siparişler verilemeyebilir veya diğer kritik malzeme kıtlığı meydana gelebilir. Bu sorunlar, yalnızca hatalı envanter raporları, hantal elektronik tablolar ve son dakika teslimatları nedeniyle daha da kötüleşir.

MeternetPRO Sistemi sayesinde silo seviyelerinin gerçek zamanlı (online) izlenmesi ve online platform ile erişime açık olması, ilgili kişilere gerçek zamanlı veriler sağlayarak etkili ve zamanında kararlar alınmasına olanak tanır.

Silo seviyelerini yerinde veya uzaktan izlemenin diğer faydaları arasında gelişmiş işletme verimliliği, sipariş ve teslimat planlaması, malzeme eksikliklerinin ortadan kaldırılması ve taşıma maliyetlerinde azalma yer alır.

E-posta veya sms yoluyla otomatik uyarılara  sahip  olması ile malzeme yönetimine daha proaktif bir yaklaşım sağlamaya yardımcı olur.

Uzaktan Silo İzlemede Yenilikçi Yaklaşım !

Her bir siloya 4-20 / Modbus protokollerine sahip seviye sensörleri takılarak, belirli tipteki, sıvı, toz veya katı malzemenin ölçümü yapılır.

Silo seviyesinde bir değişiklik olduğunda, sensörlerden gelen veri, MeternetPRO yazılımına iletilir.  Bu süreç PC hızında gerçekleşir.Ayrıca, bilgisayar,telefon yada tablet sayesinde güncel silo seviye değerlerine erişilebilir.

MeternetPRO Sisteminde yükseklik, çap, malzeme ve konum gibi hacimsel parametreler basit bir arayüz kullanılarak ayarlanabilir. Grafiksel bir arayüz ile her bir silo için envanter seviyelerini göstererek, silolar tamamen dolu veya boş konumunda olduğunda otomatik olarak bir e-posta veya sms gönderilmesi, ayrıca yüksek ve düşük seviyeli limit eşiklerinin ayarlanması gibi özelliklere sahiptir.


MeternetPRO Modülü

MeternetPRO yazılımı için MT-CPU modülü.
Meternet PRO sisteminin merkezi birimi olan MT-CPU modülü,  haberleşme protokolü üzerinden bağlı cihazları sorgular, verileri arşivler, iletişimi ve veri dağıtımını yönetir
Enerji izleme, veri toplama ve online izleme, müşretileri anlık faturalandırma, raporlama ve su, buhar, üretim miktarlarını izleme gibi pek çok kullanım alanına göre tasarlanmış modül, avrupada enerji verimliliği konusunda en iyi ürün ödülü almıştır.

Silo seviye izleme uygulamalarınız için bizimle iletişime geçin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir