FABRİKA ENERJİ İZLEME

Endüstriyel tesislerde enerji verimliliği, ekipmanların tükettiği enerji tüketiminin izlenmesi ile başlar.

Fabrika enerji izleme yazılımı ile makine düzeyinde enerji tüketimini izleyebilirsiniz. Bu yazılım sayesinde, birim zaman ve cihaz başına düşen enerji hesabı yapmak, olası arıza durumlarına tanı koymak, verimsiz cihazları tespit etmek mümkün. Fabrika enerji izleme yazılımlarının anlık ve geçmişe dönük raporlama özelliği ile tesisteki enerji tasarrufu potansiyelini ortaya çıkarın!

ENERJİ İZLEME’NİN FAYDALARI

Tüketimdeki anormal durumları tespit edin
Tesis performansını arttırın
Gelecekteki enerji tüketiminizi belirleyin
Gerçek zamanlı ve gerçek finansal değerler ile yapılacak izleme sayesinden rakiplerinizle kıyasıya rekabet edin

Veri toplama, enerji izleme, karbon ayaz izinin çıkarılması, su ayak izinin çıkarılması, verimliliğin arttırılması ve gelecek planlama raporlarının elde edilmesi için IOT tabanlı esnek donanım (HARDWARE) ve yazılım (SOFTWARE) ‘a ihtiyaç vardır. Dünyada bir çok endüstriyel sahada kurulu olan METERNET PRO gibi. MODBUS çıkışlı MID Sertifikalı Enerji analizörleri, su sayaçları, gaz sayaları, buhar sayaçları gibi enstrümanlardan ölçüm yaparak, Meternet veri toplama sistemi üzerinden tek monitörden işletmeye hakim olabilirsiniz.

Gelecek 1.0’in verilere, insanlığın eko-sisteme ihtiyacı var !

Enerji izleme yalnızca maliyetleri tanımlamak için değil, enerji izleme maliyetleri düşürmenin yanı sıra toplanan verilerin yorumlanarak verimli bir üretim sistemi sağlanması için alınacak aksiyonlar ile birlikte doğaya katkıda bulunur.

Makinelerin tükettiği enerji, fabrika enerji izleme yazılımıyla düzenli olarak izlenebilir ve yönetilebilir. Mevcut sayaçlar izleme sistemine dahil edilebilir ve bu sayede fabrikanızın enerji izleme yatırımına ayırdığı bütçeyi minimize edebilirsiniz.

Enerji Denetimi Ölçümü

Enerji denetimi için ölçümler

Elektrik, su, gaz vb. tüketimlerine ilişkin raporlar

Abone faturalandırması

Üretim ve işletme maliyetlerinin analizi

Güç / Akım / Voltaj grafikleri

Online parametre izleme

Enerji sınırlarının denetimi

Uygun elektrik tarifeleri

ENERJİ İZLEME SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR ?

Üretimde maliyet hesabı ve maliyetlerin düşürülmesi veriye ve analize dayanır,
tıpkı satranç gibi.

Ürettiğiniz ürün ile global piyasada rakiplerinize karşı rekabet edebilmek için ürünün birim fiyatına düşen “GERÇEK ZAMANLI” maliyet hesabını çok iyi belirlemek gerekir.

Firmanın büyüklüğü ne olursa olsun, üretim aşamasında “GERÇEK ZAMANLI” maliyet hesabı iyi yapılan bir ürün ile rakipler karşısında üstünlük sağlanabilir.

Tıpkı piyonun şah’ı mat ettiği gibi..

FABRİKA ENERJİ İZLEME SİSTEMİ DEMO

Meternet Pro veri toplama sistemine ait demo cihazımıza bağlanarak, Sürükle bırak özelliği ile dashboardlar oluşturabilir, grafik özelliklerini test edebilir, sistemin yapısını ve kullanıcı bakış açısından raporların, çizelgelerin ve göstergelerin görünümünü test edin. Sisteme bağlı cihazlarımızla gerçekçi bir deneyim yaşayın.

 

Kullanıcı adı : demo@witteh.com
Şifre : Witteh2022