Genel

Akıllı ev sistemleri ile enerji izleme

Ev/Ofis enerji izleme modülü

Evde Ofiste Enerji İzleme

Enerjinin aşırı kullanımından kaynaklanan sorunlar, maliyetlerdeki artış ve iklim değişiklikliği ile ortaya çıkan konuları düşündüğümüzde gerçek zamanlı enerji izleme önemli bir konu haline geldi. Enerji kullanımını bıçak gibi aniden kesmek imkansıza yakın olsa da noktasal ölçüm ile başlayıp enerji maliyetlerini azaltmak ve bireysel sera gazı emisyonunu minimum seviyeye indirgemek mümkün.

Evlerde enerji verimliliği için başlangıçta evimize bir enerji izleme modülü ve/veya takip sistemi alınmasını öneriyoruz. Enerji izleme sistemleri, ne kadar elektrik kullanıldığını gösterir ve enerji kullanımı ile ilgili akıllı kararlar vermek için verileri yorumlamanıza yardımcı olur. FOX Switch & Energy modülü (Domestik enerji analizörü), oda içerisinde bulunan prizlerin kasasına ( sıva altı kasa ) yerleştirilir ve gerçek zamanlı kullanılan enerji miktarını ölçer

Ev için bir enerji analizörü satın almak, elektrik tüketiminin derinlemesine izlenmesini sağlayacaktır. Enerji izlemeden elde edilen veriler ile fatura yönetimi, gerçek zamanlı enerji takibi, aylık enerji tüketim istatistikleri ve daha pek çok konuda yorum yapmak ve bireyselde, ulusalda ekonomiye katkı sağlamak mümkün.

ÇÖZÜMÜMÜZ

WiFi Akıllı Ev Otomasyonu Sistemi

Özenle teknolojik ihtiyaçlar için tasarlanmış FOX Wi-Fi akıllı ev otomasyonu, ücretsiz IOS ve Android uygulaması ile kontrol edebilirsiniz. Modüllerinizi basit ve ek fonksiyonlar tanımlayarak WiFi, Bluetooth ve cloud ile yönetebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz yerden cihaz yönetimi yapabilir veya çoklu kişi kullanımı olarak izinleri verebilirsiniz. 

ÇÖZÜMLERİMİZ

Ev enerji izleme sistemi nedir ve nasıl çalışır ?

Ev ve ofis enerji izleme sistemi, yani FOX Akıllı ev sistemi, yaşam alanlarında bulunan prizlerin arkasındaki kutuya yerleştirilen yaklaşık kibrit kutusu boyutunda minik modüller ile oluşturulur. Bu modüller evinizi ve ofisinizi akıllı hale getirmenin yanı sıra prize takılı olan alıcıların enerji tüketimlerini hesaplar, FOX Mobil uygulamasına gönderir. FOX Uygulaması ile enerji tüketimleri izlenebilir ve prize takılı olan cihazlar uzaktan aç/kapa şeklinde kontrol edilebilir.

Enerji izleme sistemi, ev sahiplerinin enerjiyi verimli  kullanmasına ve tasarruf yapmasına yardımcı olmak için ileri teknoloji ile donatılmış sistemlerdir.

Enerji’yi en çok kullanan cihazları tespit edebilirsiniz !

FOX Akıllı Ev Sistemi, elektrik enerjisini fazla kullanan cihazları tespit ederek yılda ortalama %25  enerji tasarrufu elde etmenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir