Genel

Astronomik zaman rölesi nedir ? Bağlantısı nasıl yapılır ?

Astronomik Zaman Rölesi Nedir ?

Astronomik, belirli bir coğrafi konuma ve Dünya’nın dönüşüne dayalı olarak güneşin günlük yükselişini ve ayar zamanlarını hesaplamada kullanılan metodoloji için söylenen süslü bir kelimedir. Astronomik zamanlayıcılar konuma bağlıdır. Günün saatine, gün batımı ve gün doğumu gibi astronomik olaylara dayalı olarak aydınlatmayı kontrol eden, coğrafi konum ve takvim tarihini hesaba katan bir Otomatik Zamanlamalı Anahtarlama Kontrol cihazıdır.

Astronomik zaman rölesi, yükleri önceden ayarlanmış bir haftalık programa göre en güncel doğrulukla otomatik olarak değiştiren bir cihazdır. Astronomik özellik, ayrı kontrol cihazlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için gün batımı AÇIK ve gün doğumu KAPALI ayarları sağlar. Esas olarak sokak, cadde, kara-yolları aydınlatmalarının kontrolü için kullanılır.

Zaman rölesi, tüm yıl boyunca sürekli bakım gerektirmeden, minimum işletme maliyeti ve maksimum elektrik enerjisi tasarrufu ile çalışır. Aletler, düzenli zaman döngülerinde veya önceden ayarlanmış bir programa göre kontrol edilebilir. Astronomik zamanlayıcı, herhangi bir optik sensör veya diğer harici ekipmanı içermez. Kurulumdan sonra özel bir işlem veya bakım gerektirmez.

Astronomik Zaman Rölesi Nasıl Çalışır ?

Astronomik zaman rölesi, zamanlayıcı da programlanmış tüm konumlar için gün doğumu ve gün batımı saatlerine göre çalışır. Astronomik zamanlayıcılar , fotosel / zamanlayıcılara göre doğruluk avantajına sahiptir . Astronomik zamanlayıcılar da yedek pil bulunması nedeniyle bir elektrik kesintisi olursa cihaz düzgün şekilde çalışmaya devam eder.

Astronomik zaman rölesinin çalışması, yıl boyunca gün batımı ve gün doğumu zamanlarındaki değişimlere dayanmaktadır. Geçerli tarihe (dahili gerçek zamanlı saat) bağlı olarak, örneğin aydınlatmayı açma veya kapatma zamanlarını otomatik olarak değiştirir. Zaman güncellemeleri yılın her günü için otomatik olarak yapılır. Astronomik zaman röleleri, manuel müdahaleyi azaltır ve ayarları zamana göre yaparak gereksiz kullanımı en aza indirir.

Atmosferde meydana gelen kirlilik, çevredeki ışık seviyesinin azalmasındaki nedenlerden biridir. Geleneksel bir aydınlık sensörü üzerindeki toz birikintileri, cihazın çalışmasını etkiler yani hava aydınlanmadan/kararmadan kontak vermesine neden olur. Bu sorun, aydınlatma sistemini gün doğumu ve gün batımı saatlerine göre kontrol eden astronomik zaman rölesi ile çözülebilir.

Astronomik Zaman Rölesi Bağlantısı Nasıl Yapılır ?

 

Astronomik Zaman Rölesi Fiyatları

Astronomik Zaman Rölesi – PCZ-524

68,44
PCZ-524 astronomik zaman rölesi, gün batımı ve gün doğumu saatlerine göre aydınlatma veya diğer elektrik alıcılarını kontrol etmek için kullanılır. NFC iletişim modülü ile donatılmış bir Android telefon aracılığıyla kolay saat konfigürasyonu, kablosuz olarak okuma ve kaydetme imkanı

Astronomik zamanlayıcı, aydınlatmayı veya diğer elektrik alıcılarını günlük, doğu ve batı güneşi astronomik noktalarına göre açıp kapatmak için kullanılır. Tek yönlü tip.

Astronomik zamanlayıcı, bir cihazı belirli bir saatte, yani gün doğumu ve gün batımında etkinleştirir ve devre dışı bırakır. Farklı coğrafi koordinatlara sahip konumlar için kesin olan daha fazla ayarın gerekli olması durumunda, belirli bir boylam ve enlem ayarlama veya Avrupa'da belirli bir yer için bu koordinatların otomatik olarak ayarlanmasını gerektiren özel bir kod seçme seçeneği vardır (liste konumları ve kodları kılavuzda bulunabilir). Ayrıca, önceden ayarlanmış etkinleştirme/devre dışı bırakma süresini ±99 dakikaya kaydırma seçeneği vardır. gün doğumu ve gün batımı saatleri için ayrı ayrı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir